jaimojiphone

Bateria w smartfonie, czyli czy wielkość ma znaczenie

pexels-photo-244219.jpeg

Jak temu zapobiec? Oczywiście zwiększyć baterię i jest to słuszna sugestia, jednak producenci nie chcą pogrubiać swych smartfonów ( zamiast tego wolą np. usunąć wejście słuchawkowe). Gdyby nie smartfony od Apple'a uważałbym, że telefon, który ma 2000 mAh jest totalnie bez sensu. Tak jednak nie jest. Telefony z jabłuszkiem mają nieco mniejsze ekrany od droidowych konkurentów, niższą rozdzielczość, która dla oka jest wystarczająca, a także genialną optymalizację przez co nie tracimy mnóstwa energii na aplikacjach działających w tle.

Ostatnio zrobiłem krótki test. Położyłem mojego Galaxy S6 na 40 min z włączonym YouTubem na maksymalnej jasności i to samo zrobiłem z Iphonem 7. Bateria Iphona jest mniejsza od flagowca samsunga o ok 25 % jednak obydwa te modele zużyły mi ok 8% co pokazuje, że wielkość baterii jest ważna ale jeszcze ważniejsze co nią zasilamy.

Patrząc od trochę innej strony można by powiedzieć, że Apple idzie na łatwiznę i zamiast dużej baterii zmiejszą ekran i rozdzielczość, a zamiast funkcji Quick Charge daje po prostu mniejszą baterię. Kto wie, może to jest klucz do sukcesu związanego z prądem w naszych urządzeniach. Na pewno kompromis będzie czymś genialnym i duża bateria rzędu 5000 mAh w cienkim smartfonie z dużym jasnym ekranem, szybkim procesorem i jeszcze szybszym ładowaniem pozostaje na razie w sferze marzeń, jednak myślę, że brak chwilowych pomysłów na zachęcenie klientów spowoduje przyspieszenie rozwoju technologii związanych także z baterią.

Jeśli Twoja bateria nie działa tak jak powinna, czyli zużywa się bardzo szybko i zauważasz skoki poziomu baterii, powinieneś zastanowić się nad jej wymianą. Wymiana baterii iPhone jest mało kosztowna, a potrafi przywrócić smartfona praktycznie do stanu fabrycznego pod względem wytrzymałości. Sprawdź, czy nie potrzebujesz właśnie takiej pomocy. 

W razie problemów ze wspomnianą usterką, mogę z czystym sumieniem polecić serwis, w którym dokonywałem właśnie takiej wymiany.